Jeżeli jesteśmy właścicielem lub zarządcą budynku mieszkalnego, firmy lub też obiektu przeznaczenia publicznego, z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę, że przyjdzie taki moment, kiedy elewacja takiej budowli przestanie zachwycać i z każdym kolejnym rokiem dalej jej będzie od nieskazitelnego stanu jakim mogła pochwalić się kiedy tylko obiekt został oddany do użytku.
Kiedy zaobserwujemy, że na coraz większym obszarze ścian zewnętrznych zauważyć można odpryski, deformacje, przebarwienia, czy w końcu nieestetycznie prezentujące się przebarwienia, jest to jasny sygnał, że czas odświeżyć elewację, korzystając w tym celu na przykład z niezwykle popularnych w obecnym sezonie farb silikonowych. Czemu zawdzięczają one tak duże zainteresowanie konsumentów? Kwestii też przyjrzymy się nieco bliżej w ramach dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury!
Jak wynika z naszej analizy, po omawiane wyroby konsumenci sięgają coraz chętniej między innymi z uwagi na fakt, że legitymują się one najwyższą odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych ze wszystkich produktów dostępnych na rynku.
Oznacza to, że nie są im straszne saharyjskie słońce, silne opady deszczu, czy też trwające kilka dni śnieżyce – nie poskutkują one łuszczeniem się farby, jej odpryskiwaniem lub też utratą pierwotnego koloru. Eksperci, producent farb, firma Farby Kabe, podkreślają także, że farby silikonowe są jednymi z najłatwiejszych do oczyszczania. Na przestrzeni kolejnych miesięcy smog, dym z kominów, czy też inne zanieczyszczenia będą z całą pewnością osadzać się na elewacji, jednakże jeżeli została ona pomalowana farbą silikonową, wystarczy myjka ciśnieniowa, aby w mgnieniu oka usunąć wszystkie tego typu pozostałości i przywrócić ścianom zewnętrznym piękny wygląd. Sytuacja taka nie jest możliwa w przypadku farb tradycyjnych, do których zanieczyszczenia przywierają bardzo mocno, co z kolei sprawia, że niezwykle problematycznym jest ich usunięcie nawet przy zastosowaniu specjalistycznych środków czyszczących oraz konserwujących.
Dlaczego jeszcze warto sięgnąć po produkty będące bohaterami dzisiejszego wpisu? Eksperci specjalizujący się w kompleksowych renowacjach podkreślają, że dodatkową zaletą takich farb jest fakt, iż mogą one być stosowane zarówno na podłożach mineralnych jak i na elewacjach powstających na bazie tworzyw sztucznych. Usuwa to konieczność stosowania różnych produktów do pokrywania różnych rodzajów ścian, tym samym znacznie przyspieszając i usprawniając pracę osób specjalizujących się w realizacji projektów budowlanych, wykończeniowych oraz renowacyjnych.
Na koniec pragniemy także nadmienić, że wyroby silikonowe legitymują się ponadprzeciętnie korzystną paroprzepuszczalnością, jak również niską nasiąkliwością powierzchniową, co z kolei znacznie ogranicza ryzyko, że na powierzchni elewacji zaczną rozwijać się grzyby lub pojawiać się pleśń. Uważamy, że farby silikonowe to absolutny przełom w branży malarskiej i że z biegiem kolejnych lat będą one coraz chętniej wykorzystywane przez klientów zajmujących się odnawianiem elewacji zarówno hobbystycznie jak i profesjonalnie.