Bramy rolowane – dlaczego warto takie instalować

Wielu potencjalnych klientów zwraca się do nas z zapytaniem, czy lepszym rozwiązaniem w ich przypadku byłby wybór bramy garażowej rolowanej, czy też jej alternatywy mocowanej na specjalnym stelażu. Zgodnie z prawdą odpowiadamy wtedy, że pierwsze z rozwiązań sprawdzi się o wiele lepiej w sytuacji, gdy dysponujemy jedynie niewielką ilością miejsca w garażu lub składziku, a jednocześnie chcielibyśmy, aby obiekt ten był w pełni chroniony przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych oraz ewentualnymi zakusami niepożądanych osób trzecich.

Bramy rolowane pozwalają zaoszczędzić ogrom miejsca w garażu, szczególnie pod sufitem, gdzie w przeciwnym wypadku podwieszony musiałby zostać metalowy stelaż, który znacznie ograniczyłby przestrzeń użytkową w jego wnętrzu. Omawiany produkt chowany jest bowiem w specjalnym profilu mającym kształt prostopadłościanu, który to dodatkowo może zostać zamontowany bezpośrednio na ścianie zewnętrznej lub też w sposób podtynkowy, co jednakże wymaga przeprowadzenia prac remontowych w obrębie garażu. Mają one na celu wykucie otworu w ścianie, a następnie umieszczenie w nim profilu.

Wbrew obiegowej opinii, bramy rolowane nie są produktem tak kosztownym jak mogłoby się początkowo wydawać. Jest to produkt składający się z niewielkiej ilości wysokiej jakości elementów, których montaż w jedną całość zajmie wyspecjalizowanej ekipie zaledwie kilka godzin. Zastosowany wytrzymały metalowy pancerz (którego odcień można dodatkowo dobrać, tak aby idealnie wpasował się w styl garażu) charakteryzuje się bardzo wysoką żywotnością, a cały system określić można mianem bezobsługowego, bowiem może on funkcjonować bez najmniejszych chociażby zastrzeżeń przez wiele kolejnych lat przy minimalnej ingerencji ze strony posiadacza.

Jest to spowodowane podążaniem przez producentów zasadami inteligentnego i ergonomicznego designu, zorientowanego przede wszystkim na likwidację „słabych ogniw”, a więc elementów, które przy częstym otwieraniu i zamykaniu bramy mogłyby ulec trwałemu uszkodzeniu lub deformacji, a w rezultacie – wymagać wymiany.
Co ciekawe, brama rolowana sprawdzi się także garażu, który określilibyśmy jako przestrzenny.

Brak wymogu instalowania dedykowanego stelaża sprawia, że pod sufitem zamontować można dodatkowe półki, elementy oświetleniowe, czy też komponenty dekoracyjne, na które w przeciwnym wypadku nie moglibyśmy sobie pozwolić. Zależnie od naszych preferencji, produkt taki wyposażyć można w napęd ręczny, a więc oparty na wykorzystaniu korbki lub też zaimplementować w jego ramach specjalny silniczek, który po naciśnięciu przycisku otwierać będzie lub zamykać bramę.

Pomimo, że druga z opcji jest nieco droższa, to jest ona przez konsumentów wybierana coraz chętniej, głównie z uwagi na gwarantowany komfort oraz łatwość codziennego użytkowania. Nie każdy jest bowiem zwolennikiem ręcznego otwierania bramy przy pomocy korbki, szczególnie w wysoce niesprzyjających warunkach, które to symptomatyczne są dla wielu obszarów naszego kraju, szczególnie w sezonie jesiennym i zimowym.

Previous post Maszyny typu flowpack – charakterystyka
Next post Węże pożarnicze czym się charakteryzują?