Program do doboru - DEVI HeatMAP PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2011 21:07

http://www.inzynierbudownictwa.pl/images/_thumbs/Images/magda/magda3/DEVI_lazienkam.jpg

 

DEVI, producent elektrycznych systemów grzewczych, wprowadził DEVI HeatMAP™. Jest to program ułatwiający obliczenie dokładnej ilości kabli, mat i termostatów niezbędnej do ogrzania określonej powierzchni oraz właściwe rozłożenie elementów systemu ogrzewania podłogowego.

 

 

 
Na Dolnym Śląsku powstanie kolejna biogazownia PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2011 21:44

biogazownia_gorzeslaw_w_budowiePozyskiwanie energii z odnawialnych źródeł stoi w Polsce u progu rozwoju. Postępy w tej dziedzinie widoczne są na przykładzie powstających biogazowni rolniczych w naszym kraju. Budowa kolejnego tego typu zakładu właśnie ruszyła we wsi Gorzesław położonej w powiecie oleśnickim, we wschodniej części województwa dolnośląskiego. Docelowo biogazownia ta osiągnie moc 1,6 MW. Wszelkie prace związane z budową zbiorników oraz silosu na kiszonkę wykona śląska firma Wolf System.

 
Ekologiczna energia, czyli prąd i ciepło z biomasy PDF Drukuj Email
wtorek, 20 września 2011 21:41

Naturalne zasoby ropy naftowej, węgla kamiennego oraz gazu ziemnego kurczą się w zawrotnym tempie. Z kolei zapotrzebowanie na energię elektryczną z każdym rokiem jest coraz większe. Sytuacja ta zmusza do poszukiwania alternatywnych metod pozyskiwania prądu i ciepła. Nieocenionymi nośnikami są odnawialne źródła energii, które wytwarzają czystą i przyjazną dla środowiska moc. O innowacyjnych metodach pozyskiwania energii mówi Rajmund Reichel, dyrektor Działu Zbiorników w firmie Wolf System Sp. z o.o., specjalizującej się w budowie zbiorników dla biogazowni rolniczych.

 
Punkty - zasady Email

Nasz portal jest oparty o system punktów. Punkty można dostawać za pisanie artykułów, zapraszanie znajomych oraz inne czynności. Za punkty można kupować w naszym sklepiku, dawać płatne ogłoszenia i wiele innych.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

LogowanieLosowe Ciekawostki

Zamknięcie Zapory Condit - ciekawe filmy

Zapora Condit na White Salmon River w USA została zbudowana w 1913 roku. Od początku budziła wiele kontrowersji z powodu zamknięcia drogi ku górze rzeki rybom podróżującym. Niedawno Federal Energy Regulatory Commission nakazało zamknąć zaporę. Przedstawiony poniżej film ukazuje proces opróżnienia zbiornika zalewowego.


Więcej …

Najpopularniejsze

Swoją karierę wiążesz z:
 

Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani