Fizyka Budowli
Płyty gipsowe – powstanie i produkcja PDF Drukuj Email

Nieustanny rozwój technologii budowlanych, a także wzrastające zapotrzebowanie inwestorów oraz ludzi korzystających na co dzień z różnych nieruchomości spowodował, że zmieniają się wymagania stawione materiałom budowlanym. Poszukiwane są produkty, które zapewnią komfortowe warunki mieszkania i użytkowania przestrzeni, a także takie, które stanowić będą dodatkową barierę ochronną na przykład przed działaniem ognia lub wilgoci.

 
Co trzeci budynek w Polsce ociepla się bez gwarancji producenta systemu ociepleń PDF Drukuj Email

Badanie TNS Pentor Poznań: Na 32 proc. ocieplonych ścian instaluje się materiały różnych marek i producentów.

Tylko w 68 proc. przypadków wykonawcy stosują do termoizolacji ścian zewnętrznych kompletne systemy ociepleń jednej marki. 32 proc. prac ociepleniowych odbywa się z wykorzystaniem elementów składowych ocieplenia różnych marek czy producentów – wynika z pierwszej edycji badania TNS Pentor Poznań „Rynek ociepleń budynków w Polsce”.

 
Ile kosztuje świadectwo energetyczne? PDF Drukuj Email

Cenę za świadectwo energetyczne ustalają certyfikator wraz ze zleceniodawcą na zasadach wolnego rynku. Zważywszy jednak na fakt, iż na rynku bynajmniej w stadium początkowym wprowadzenia w życie dyrektywy unijnej nie ma wystarczającej liczby certyfikatorów, cena certyfikatu może oscylować w górym przewidywanym pułapiem, tj. ok. 1.000 zł. W zależności od wielkości oraz stopnia złożoności obliczeniowej objektu certyfikowanego, cena za wystawienie świadectwa może przekroczyć jednak i tę sumę.

 
Zasady wyznaczania współczynników przenikania ciepła dla dachów i stropodachów z przykładami PDF Drukuj Email

Dachy niezależnie od rodzaju (płaskie lub strome) są jednym z istotnych elementów budynku wpływających na wielkość straty ciepła przez przenikanie. W zależności od stosunku powierzchni dachów do łącznej powierzchni przegród zewnętrznych ograniczających kubaturę ogrzewaną budynku mogą one stanowić od 15 do 30% ogólnych strat ciepła. Wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej dachów, wyrażonej współczynnikiem przenikania ciepła U, na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ulegały stopniowym zaostrzeniom.

 

 


Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani