Wodociągi i Kanalizacja
Nowoczesne rozwiązania w Twoim domu - Logotermy PDF Drukuj Email

Jak ograniczyć domowe wydatki związane z energią? Wodomierze w Twoim mieszkaniu wskazują ogromne wartości? Uważasz, że za dużo pieniędzy wydajesz na koszty związane ze zużyciem wody i energii? Na szczęście obecnie spory nacisk kładzie się na techniczne rozwiązania pomagające oszczędzić energię elektryczną. To podejście przyczynia się nie tylko do ochrony zasobów środowiska naturalnego, ale również do ochrony zawartości naszych portfeli. Warto więc poznać rozwiązania, które pozwolą ograniczyć koszty związane z codziennym użytkowaniem wody i energii elektrycznej. Jednym z takich rozwiązań są Logotermy - urządzenia umożliwiające regulację temperatury powietrza w pomieszczeniu oraz decentralne ogrzewanie wody użytkowej. System wykorzystujący Logotermy może odtąd zrewolucjonizować nowoczesne budownictwo wielorodzinne i przyczynić się do oszczędności zużycia energii i wody. Kilka słów o LogotermachSystem wykorzystujący Logotermy ogranicza do minimum liczbę pionów do dwóch pionów grzejnych oraz jednego pionu zimnej wody. Dzięki temu rozwiązaniu podczas budowy domów i ich użytkowania możemy wyeliminować pion ciepłej wody użytkowej, pion cyrkulacyjny i zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz ograniczyć związane z tym koszty eksploatacyjne i inwestycyjne do minimum. W ten sposób eliminujemy wydatki powstające w wyniku cyrkulacji wody i przeprowadzania okresowych przegrzewów instalacji, a także ograniczamy ryzyko wtórnego zanieczyszczenia wód. Upraszczamy również rozliczenia, ponieważ ilości zużytej wody i energii odczytujemy z jednego licznika ciepła i wodomierza. Ponadto system ten umożliwia również możliwość regulacji temperatury w pomieszczeniach poprzez działanie programatora temperatury.By wskazania Twojego wodomierza były jak najniższe ...Już 30 000 użytkowników z całej Polski zaufało nowoczesnemu systemowi pozwalającemu oszczędzić zużywaną na co dzień energię i wodę. Logotermy to nie tylko oszczędność pieniędzy i czasu, ale i wygoda. Ograniczenie liczby instalacji, możliwość regulacji centralnego ogrzewania czy ułatwienie rozliczeń to prosty i przydatny sposób zminimalizowania i ujednolicenia wydatków pomocny właścicielom domów na co dzień. Szeroki wybór oferowanych w sprzedaży Logoterm umożliwia dostosowanie modelu do konkretnych potrzeb i oczekiwań klientów. Z pewnością warto rozważyć tego typu inwestycję, która pozwoli nie tylko wprowadzić znaczne oszczędności podczas budowy i eksploatacji domu, ale również stanowi ciekawe rozwiązanie pomagające chronić zasoby środowiska naturalnego.

 
"Drainspotting" - STOP! dla nudy w kanalizacji. PDF Drukuj Email

W Japonii, należytą ostrożność i uwagę poświęca się każdemu elementowi urbanistycznej przestrzeni, więc ozdobne włazy studzienek kanalizacyjnych nie powinny nikogo dziwić. Artysta i fotograf Remo Camerota, zachwycony uliczną sztuką, postanowił udokumentować to "zjawisko" w swojej książce, zatytułowanej: "Drainspotting".

 
Tajemnice kanalizacji podciśnieniowej PDF Drukuj Email

Tematyka związana z pojęciem kanalizacji podciśnieniowej staje się współcześnie co raz bardziej popularna, chociaż paradoksalnie ma ona już za sobą okres ponad stuletniego istnienia. Niektórzy twierdzą, że śmiało można o niej mówić w kategorii "Niekonwencjonalnego systemu kanalizacji" (książka autorstwa Marka Kalenika) inni z kolei mnożą jej wady i zalety, toczą dyskusje w kręgach naukowych oraz z upływem lat, starają się udoskonalać pierwowzory pionierskich konstruktorów.

 
Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven PDF Drukuj Email

Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven jest jednoskładnikowym kitem uszczelniającym na bazie polisiloksanów, powstałym z myślą o pomieszczeniach sanitarnych. Zastosowany w nim octanowy system utwardzania, pozwala stworzyć silne i trwale elastyczne wiązanie, stanowiące doskonałą barierę dla wody, która wnikając do wąskich szczelin i szpar mogłaby sprzyjać rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku kuchni bądź łazienki, gdzie utrzymanie higieny jest tak niezwykle ważne. Silikon sanitarny Spectrum jest również wysoce odporny na działanie pleśni i grzybów, które poprzez degradację powierzchni uszczelnienia mogłyby z czasem negatywnie wpłynąć na jej skuteczność.

 
Kontrola metrologiczna wodomierzy i ciepłomierzy - cz. I PDF Drukuj Email

 

Obowiązujące zasady prawnej kontroli metrologicznej wodomierzy oraz ciepłomierzy i podzespołów do ciepłomierzy stosowane podczas wprowadzania do obrotu lub oddawania do użytkowania oraz w trakcie ich użytkowania.

 

 


Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani