Ciekawostki
Koło Naukowe Ciepłownictwa i Ogrzewnictwa „KoCiO” PDF Drukuj Email
image

Koło Naukowe Ciepłownictwa i Ogrzewnictwa „KoCiO”  działa na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej od 1991 r. Głównym celem naszego działania jest pogłębianie wiedzy z dziedziny ciepłownictwa i ogrzewnictwa, jak również dyskusja na temat możliwości technicznych prężnie rozwijającej się branży ciepłowniczej.

 
Zamknięcie Zapory Condit - ciekawe filmy PDF Drukuj Email

Zapora Condit na White Salmon River w USA została zbudowana w 1913 roku. Od początku budziła wiele kontrowersji z powodu zamknięcia drogi ku górze rzeki rybom podróżującym. Niedawno Federal Energy Regulatory Commission nakazało zamknąć zaporę. Przedstawiony poniżej film ukazuje proces opróżnienia zbiornika zalewowego.

 
Sztuczne wyspy na Bałtyku? PDF Drukuj Email

 Za kilka lat Polska może się stać potentatem w produkcji energii z morskich farm wiatrowych zbudowanych na Bałtyku. W Ministerstwie Infrastruktury trwają procedury związane ze wskazaniami lokalizacyjnymi dotyczącymi takich inwestycji.

PGE Energia Odnawialna ma zamiar wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o zgodę na lokalizację trzech sztucznych wysp na Morzu Bałtyckim, gdzie mogłyby powstać farmy wiatrowe o mocy ponad 3 tys. MW. To tyle, ile mocy ma posiadać pierwsza polska elektrownia jądrowa. Jeden wiatrak ma moc około 2-3 MW. To znaczy, że takich elektrowni powinno powstać około tysiąca.

 


Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani