Aktualności
Chata dla żaka - za ile? PDF Drukuj Email

Dwa miesiące poprzedzające rozpoczęcie roku akademickiego to tradycyjnie okres największego ruchu na rynku najmu. Na jakie wydatki muszą się nastawić studenci w tym roku?

Biorąc pod uwagę wysokość średniej ceny za miesiąc wynajmu według portalu Morizon.pl, spośród najbardziej znaczących ośrodków akademickich najdrożej jest w Warszawie. Tamtejsi właściciele życzą sobie średnio 3648 zł. Drugie miejsce zajmuje Wrocław ze średnią stawką w wysokości 2258 zł. Do miast, w których na wynajem należy przeznaczyć przeciętnie więcej niż 2000 zł należy jeszcze Kraków (2118 zł) i Gdańsk (2023 zł).

Największe oszczędności będą mogli poczynić łódzcy studenci. Na wynajem jednej z najtańszych kawalerek wystarczy tam około 500 zł. W Krakowie, Katowicach i Poznaniu na taki cel trzeba przeznaczyć minimum 700 zł. W Gdańsku stawki za wynajem kawalerek zaczynają się od około 800 zł, a taka suma powinna też wystarczyć na najmniej kosztowne lokale jednopokojowe w Warszawie i Wrocławiu, choć tam większa liczba ofert zaczyna się od 900 zł.

Osób, które w czasie studiów już niejednokrotnie wynajmowały mieszkanie, nie trzeba przekonywać, że znacznie bardziej opłacalne jest współdzielenie lokalu z innymi studentami. Takie rozwiązanie oczywiście może nie przypaść do gustu urodzonym samotnikom czy też osobom, którym kiedyś przydarzyli się uciążliwi lokatorzy. Na łódzkie M dwupokojowe wydamy minimum 600 zł, a zatem "na głowę" przypadnie tylko 250 zł czyli mniej o połowę niż w przypadku najmu łódzkiej kawalerki. W Poznaniu za wynajem takiego lokum przyjdzie nam zapłacić najmniej 800 zł. W Krakowie i Katowicach niekiedy też znajdziemy propozycje w takich cenach, jednak częściej potrzeba nam będzie 850-900 zł. W przypadku Gdańska na wynajem mieszkania dwupokojowego trzeba liczyć minimum 900 zł, a w Warszawie i Wrocławiu - 1000 zł.

 
Za ile wynajmiesz kawalerkę, za ile M3? PDF Drukuj Email

Przeznaczone do wynajmu lokale nie są już tak tanie jak w okresie zimowym, kiedy to w związku z niewielkim ruchem na rynku najmu właściciele skłonni byli obniżać stawki. Dobrze widać to po zestawieniu średnich cen ofertowych. Można też jednak znaleźć skromne M za niewiele wyższą cenę niż kilka miesięcy temu.

Jeśli wydatek 400-500 zł miesięcznie nas nie przeraża, możemy przyjrzeć się ofertom najtańszych bydgoskich kawalerek. Taka kwota jednak nie wystarczy na lokum o nawet najniższym standardzie w stolicy. Według informacji portalu Morizon.pl na najtańszą warszawską kawalerkę trzeba bowiem przeznaczyć dwa razy więcej niż na jednopokojowe lokum w Bydgoszczy - minimum 1000 zł. Za taką kwotę wynajmiemy przede wszystkim lokale położone na obrzeżach Warszawy, w takich dzielnicach jak Wesoła, Bemowo czy Targówek. Sporo mniejsze wydatki czekają nas w Krakowie. Na kawalerkę wystarczy tu około 700 zł, taka jest stawka proponowana na przykład przez właściciela wymagającego odświeżenia 36-metrowego M z lat 60. w Nowej Hucie. Nieco więcej zapłacimy we Wrocławiu - na kawalerkę potrzeba tam minimum 800 zł.

 
Inwestycja szanująca domowy budżet PDF Drukuj Email

Budowa własnego domu jest pokaźną inwestycją. Dobrze przemyślana i rozplanowana zwróci się jednak w ciągu kilku lat użytkowania domu. Zastosowanie innowacyjnych technologii i wysokiej jakości materiałów nie tylko zminimalizuje częstotliwość remontów w przyszłości, ale także pozwoli utrzymać w domu ciepło i zagwarantuje optymalny mikroklimat. W Polsce budowa domów energooszczędnych nie jest jeszcze na tyle popularna, aby można było zredukować jej koszty. Wybierając jednak sprawdzone surowce wysokiej klasy, można uzyskać zadowalający efekt i przez całe życie cieszyć się swobodą własnych czterech kątów.

 
Autodesk Certification OPEN DOORS PDF Drukuj Email

15 listopada 2013 odbędzie się ogólnoeuropejska impreza Autodesk Certification OPEN DOORS. W tym dniu można zdać egzamin na specjalnych warunkach oraz zapoznać się ze szkołą i certyfikacją.

 
Spotkania z Budimex PDF Drukuj Email

 

 Firma Budimex zaprasza studentów budownictwa ogólnego, mostowego, drogowego i inżynierii środowiska na spotkanie z pracownikami firmy Budimex! Zabierz swoje CV i przyjdź na stoisko naszej firmy na swojej uczelni.

 
Wymarzone Praktyki - edycja 2013 PDF Drukuj Email

Zakończyliśmy nominacje do naszego corocznego rankingu "Wymarzone Praktyki". Prosimy o głosowanie na firmy, w których najbardziej chcielibyście odbyć praktykę podczas studiów, pod tym linkiem - KLIK

 

W tym roku zostało nominowanych aż 26 firm! Dziękujemy za nominacje! Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o tegorocznych upominkach -czytajcie dalej :-).

 
Systemy Inteligentnych Budynków PDF Drukuj Email

Pomysł inteligentnego budynku i systemu zarządzania budynkiem sięga korzeniami sektora przemysłowego Stanów Zjednoczonych lat 70. Dziś zwroty: "integracja instalacji", "sterowanie", "monitoring", "optymalizacja" i "inteligentny budynek" znane są wszystkim podmiotom szeroko pojętego rynku budowlanego. Co więcej - Systemy Inteligentnych Budynków, jako dwusemestralne Studium Podyplomowe, od października 2009 roku zostaną wplecione w cykl wykładów Politechniki Warszawskiej.

 
Studium podyplomowe: Systemy oddymiania budynków - wentylacja pożarowa PDF Drukuj Email

Studium organizowane przy współudziale Politechniki Warszawskiej, i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pod patronatem Komendy Głównej Straży Pożarnej adresowane jest głównie do kadry inżynierskiej firm projektowych i budowlanych, przedsiębiorstw związanych z zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej budynków, specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo budowli oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem i modernizacją systemów wentylacji i klimatyzacji.

 
Inwestycje w odnawialne źródła energii - energetyka prosumencka w systemach energetycznych PDF Drukuj Email

 

Najbliższe lata to okres rewolucji w krajowej energetyce i czas przełomu w budowie zielonej gospodarki. Potencjał inwestycyjny w energetyce odnawialnej do 2020 r. sięga 90 mln zł.. Sam udział tzw. mikroinstalacji i mikro-energetyki (energetyki prosumenckiej), wg Instytutu Energetyki Odnawialnej i w świetle projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii, może sięgnąć 10-20 mld zł. Producenci sektora energetyki odnawialnej stanowią, w przeciwieństwie do tradycyjnej energetyki zawodowej, wielki zbiór rozproszony.

 
Zostań Ambasadorem Skanska PDF Drukuj Email

Zostań Ambasadorem Skanska

Ruszyła kolejna edycja Programu Ambasadorów Skanska. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą reprezentować naszą firmę na swoich uczelniach.

 
Progi punktowe na kierunku inżynierii środowiska i budownictwa 2011/2012 PDF Drukuj Email

 Aktualizujemy dla maturzystów. Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym, zebraliśmy progi punktowe z różnych uczelni na kierunek budownictwo oraz inżynieria środowiska w roku akademickim 2011/2012. Niestety nie od wszystkich dziekanatów dostaliśmy informację dotyczącą minimalnej liczby punktów. Jeśli macie jakieś informacje- piszcie! Progi w 'komentarzach'.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani