Sopot nadal droższy od Warszawy i Krakow PDF Drukuj Email

Sopot pozostaje polskim rekordzistą, jeśli chodzi o ceny mieszkań na rynku wtórnym. Obecnie za metr kwadratowy trzeba tam zapłacić przeciętnie aż  9000 zł. Zaraz za nim, standardowo uplasowała się Warszawa ze średnią ceną 8 535 zł za m2 i Kraków, gdzie od metra kwadratowego płaci się około 7 000 zł.

W czołówce bez zmian, choć zarówno ceny w Warszawie, jak i Sopocie nieznacznie zmalały. Zaskakuje za to podwyżka w Krakowie. Jak wynika z danych portalu Domy.pl, jeszcze we wrześniu metr kwadratowy własnych czterech kątów kosztował tam 6 800 zł. Dziś to o prawie 3% więcej.

Drogo jest też w Gdańsku i Wrocławiu. Za metr kwadratowy gdańskiego mieszkania trzeba zapłacić średnio 5 800 zł, a wrocławskiego 5 930 zł. Należy zwrócić uwagę na podwyżki, które w przypadku obu miast wyniosły ponad 3, 5% wcześniejszej ceny.

 

Najtańszym miastem wojewódzkimi w Polsce, jeśli chodzi o koszt mieszkań, pozostaje Gorzów Wielkopolski, gdzie ceny praktycznie nie zmieniły się w przeciągu ostatnich miesięcy. Zarówno we wrześniu, jak i w chwili obecnej metr kwadratowy przeciętnego mieszkania kosztuje tam około 2 900 zł. Koszty nie wzrosły też znacząco w innych tańszych dużych miastach, Łodzi (3800zł za m2)i Bydgoszczy (3 859 zł za m2).
 

Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani