Sztuczne wyspy na Bałtyku? PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2011 23:32

 Za kilka lat Polska może się stać potentatem w produkcji energii z morskich farm wiatrowych zbudowanych na Bałtyku. W Ministerstwie Infrastruktury trwają procedury związane ze wskazaniami lokalizacyjnymi dotyczącymi takich inwestycji.

PGE Energia Odnawialna ma zamiar wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o zgodę na lokalizację trzech sztucznych wysp na Morzu Bałtyckim, gdzie mogłyby powstać farmy wiatrowe o mocy ponad 3 tys. MW. To tyle, ile mocy ma posiadać pierwsza polska elektrownia jądrowa. Jeden wiatrak ma moc około 2-3 MW. To znaczy, że takich elektrowni powinno powstać około tysiąca.

 
Uprawnienia budowlane w specjalizacjii kolejowej dla absolwentów kierunku transport PDF Drukuj Email
środa, 09 listopada 2011 23:05


http://www.lex-plus.pl/images/paragraf.JPG05505.JPGRozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 21 kwietnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie Na podstawie art. 16 ust. 1 i 1a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. — Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243,poz. 1623 oraz z 2011 r. Nr 32, poz. 159, Nr 45, poz. 235 i Nr 94, poz. 551) zarządza się, co następuje: § 1. W rozporządzeniu Ministra Transportu i Budownictwa z dnia 28 kwietnia 2006 r. w sprawie samodzielnych
funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U.Nr 83, poz. 578 oraz z 2007 r. Nr 210, poz. 1528) wprowadza się następujące zmiany:

 
Bezpłatne programy- program Partner Student PDF Drukuj Email
środa, 02 listopada 2011 10:16
INTERsoft

INTERsoft sp. z o.o. jest firmą działającą na rynku oprogramowania dla budownictwa od przeszło 12 lat. W ciągu tych lat w naszej firmie powstało kilkanaście programów autorskich, w naszej ofercie są również programy do których wykonaliśmy polskie wersje językowe. Obecnie firma INTERsoft skupia się na dystrybucji oprogramowania, za produkcję zaś odpowiedzialna jest ArCADiasoft, taki podział kompetencji między dwie jednostki, pozwolił nam dalece wyspecjalizować działania w obydwu firmach co skutkuje wyznaczaniem trendów w dziedzinie oprogramowania będących później wzorem naśladowanym przez innych oraz szeregiem działań pro-klienckich takich jak na przykład bezpłatne w pełni funkcjonalne wersje szkoleniowe programów, bezpłatne szkolenia, bezpłatny hotline czy bezpłatne aktualizacje. Szczególnie zależy nam na rozwoju młodych kadr architektów i inżynierów branży budowlanej specjalnie dla nich i jednostek edukacyjnych firma INTERsoft przygotowała program: PARTNER STUDENT

 
Pompa ciepła Stiebel Eltron WWK 300 PDF Drukuj Email
środa, 12 października 2011 10:02

Kompaktowa pompa ciepła WWK 300 lub WWK 300 SOL stanowi interesującą alternatywę w kwestii wyboru niedrogiego, lecz efektywnego rozwiązania do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie ma wbudowany agregat sprężarkowy powietrze – woda i pobiera ciepło z otoczenia lub z powietrza wentylacyjnego o temperaturze od + 6ºC do + 35ºC.

 
BASF na 26. edycji EU PVSEC PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2011 09:52

Od 5 do 8 września 2011 r. firma BASF, będąca wystawcą na 26. Europejskich Targach/Konferencji Fotowoltaiki i Energii Słonecznej (EU PVSEC), zaprezentowała ofertę innowacyjnych produktów dla przemysłu solarnego. Tegoroczne targi i konferencje, które należą do najważniejszych w tej dziedzinie, odbyły się w Hamburgu (Niemcy).

 
Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven PDF Drukuj Email
poniedziałek, 03 października 2011 09:50

Silikon sanitarny Spectrum firmy Den Braven jest jednoskładnikowym kitem uszczelniającym na bazie polisiloksanów, powstałym z myślą o pomieszczeniach sanitarnych. Zastosowany w nim octanowy system utwardzania, pozwala stworzyć silne i trwale elastyczne wiązanie, stanowiące doskonałą barierę dla wody, która wnikając do wąskich szczelin i szpar mogłaby sprzyjać rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku kuchni bądź łazienki, gdzie utrzymanie higieny jest tak niezwykle ważne. Silikon sanitarny Spectrum jest również wysoce odporny na działanie pleśni i grzybów, które poprzez degradację powierzchni uszczelnienia mogłyby z czasem negatywnie wpłynąć na jej skuteczność.

 
Regulacje prawne związane z energią PDF Drukuj Email
niedziela, 02 października 2011 21:35

Regulacje prawne związane z energią, można podzielić na regulacje europejskie jak i regulacje krajowe. Poniżej przedstawiony jest wyciąg najważniejszych dokumentów związanych z energetyką.
Regulacje europejskie:

 
Jaga Oxygen - wentylacja nowej generacji PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2011 06:53

http://www.ogrzewnictwo.pl/uploaded/Image/news/min_3683.jpgOxygen firmy Jaga to nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie wentylacji. System oferuje zrównoważony bilans pomiędzy jakością powietrza w pomieszczeniu a zużyciem energii potrzebnej do jego ogrzania. Całkowicie nowa idea odświeżania powietrza, wykorzystująca czujniki CO2, sprawia, że Oxygen można określić jako wentylację kolejnej generacji.

 
Sunex S.A. - dofinansowanie z UE PDF Drukuj Email
wtorek, 27 września 2011 06:49

http://s349966549.domenaklienta.pl/newconnect/wp-content/uploads/2011/03/sunex.gifSunex S.A., czołowy producent rozwiązań techniki solarnej w Europie, oferujący m.in. płaskie kolektory słoneczne oraz systemy ogrzewania energią słoneczną, poinformował o podpisaniu z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości umowy na dofinansowanie, w wysokości 892 tys. złotych, projektu „Solarny system klimatyzacji i ogrzewania budynków”.

 
Kontrola metrologiczna wodomierzy i ciepłomierzy - cz. I PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2011 21:14

 

Obowiązujące zasady prawnej kontroli metrologicznej wodomierzy oraz ciepłomierzy i podzespołów do ciepłomierzy stosowane podczas wprowadzania do obrotu lub oddawania do użytkowania oraz w trakcie ich użytkowania.

 

 
Zasady wyznaczania współczynników przenikania ciepła dla dachów i stropodachów z przykładami PDF Drukuj Email
środa, 21 września 2011 21:12

Dachy niezależnie od rodzaju (płaskie lub strome) są jednym z istotnych elementów budynku wpływających na wielkość straty ciepła przez przenikanie. W zależności od stosunku powierzchni dachów do łącznej powierzchni przegród zewnętrznych ograniczających kubaturę ogrzewaną budynku mogą one stanowić od 15 do 30% ogólnych strat ciepła. Wymagania dotyczące izolacyjności cieplnej dachów, wyrażonej współczynnikiem przenikania ciepła U, na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat ulegały stopniowym zaostrzeniom.

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

LogowanieLosowe Ciekawostki

Sztuczne wyspy na Bałtyku?

Za kilka lat Polska może się stać potentatem w produkcji energii z morskich farm wiatrowych zbudowanych na Bałtyku. W Ministerstwie Infrastruktury trwają procedury związane ze wskazaniami lokalizacyjnymi dotyczącymi takich inwestycji.

PGE Energia Odnawialna ma zamiar wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o zgodę na lokalizację trzech sztucznych wysp na Morzu Bałtyckim, gdzie mogłyby powstać farmy wiatrowe o mocy ponad 3 tys. MW. To tyle, ile mocy ma posiadać pierwsza polska elektrownia jądrowa. Jeden wiatrak ma moc około 2-3 MW. To znaczy, że takich elektrowni powinno powstać około tysiąca.


Więcej …

Najpopularniejsze

Swoją karierę wiążesz z:
 

Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani