Studium podyplomowe: Systemy oddymiania budynków - wentylacja pożarowa PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 22:28

Studium organizowane przy współudziale Politechniki Warszawskiej, i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej pod patronatem Komendy Głównej Straży Pożarnej adresowane jest głównie do kadry inżynierskiej firm projektowych i budowlanych, przedsiębiorstw związanych z zagadnieniami ochrony przeciwpożarowej budynków, specjalistów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo budowli oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem i modernizacją systemów wentylacji i klimatyzacji.

 
Inwestycje w odnawialne źródła energii - energetyka prosumencka w systemach energetycznych PDF Drukuj Email
wtorek, 25 września 2012 22:26

 

Najbliższe lata to okres rewolucji w krajowej energetyce i czas przełomu w budowie zielonej gospodarki. Potencjał inwestycyjny w energetyce odnawialnej do 2020 r. sięga 90 mln zł.. Sam udział tzw. mikroinstalacji i mikro-energetyki (energetyki prosumenckiej), wg Instytutu Energetyki Odnawialnej i w świetle projektu ustawy o odnawialnych źródłach energii, może sięgnąć 10-20 mld zł. Producenci sektora energetyki odnawialnej stanowią, w przeciwieństwie do tradycyjnej energetyki zawodowej, wielki zbiór rozproszony.

 
Zostań Ambasadorem Skanska PDF Drukuj Email
poniedziałek, 27 sierpnia 2012 08:57

Zostań Ambasadorem Skanska

Ruszyła kolejna edycja Programu Ambasadorów Skanska. Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy chcą reprezentować naszą firmę na swoich uczelniach.

 
Ogrzewanie ścienne - wytyczne montażu PDF Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2012 08:32

Prace przygotowawcze

Przed właściwymi robotami instalacyjnymi, w budynku powinny być wykonane wszystkie ściany konstrukcyjne, działowe.

Budynek powinien być wyposażony w stolarkę okienną, oraz powinien być ustalony i oznakowany poziom „zero” z uwzględnieniem wszystkich warstw podłogowych na każdej kondygnacji. Ściany przewidziane do montażu ogrzewania ściennego powinny być:

 • pionowe bez odchyleń większych niż 3-5 mm na całej wysokości
 • gładkie bez wybrzuszeń i wklęsłości
 • suche i czyste
 • należy bezwzględnie usunąć wystające elementy zaprawy murarskiej ze spoin
 
Progi punktowe na kierunku inżynierii środowiska i budownictwa 2011/2012 PDF Drukuj Email
wtorek, 05 czerwca 2012 08:29

 Aktualizujemy dla maturzystów. Tak jak w zeszłym roku, tak i w tym, zebraliśmy progi punktowe z różnych uczelni na kierunek budownictwo oraz inżynieria środowiska w roku akademickim 2011/2012. Niestety nie od wszystkich dziekanatów dostaliśmy informację dotyczącą minimalnej liczby punktów. Jeśli macie jakieś informacje- piszcie! Progi w 'komentarzach'.

 
Atrakcyjny kierunek studiów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP w Bydgoszczy PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2012 20:37

 


image

 

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy dołączył do grona uczelni publicznych oferujących nowy, interdyscyplinarny kierunek studiów związany z odnawialnymi źródłami energii. Utworzony na Wydziale Inżynierii Mechanicznej kierunek pn. Inżynieria Odnawialnych Źródeł Energii ruszy od października tego roku.

 
Tajemnice kanalizacji podciśnieniowej PDF Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2012 20:06

Tematyka związana z pojęciem kanalizacji podciśnieniowej staje się współcześnie co raz bardziej popularna, chociaż paradoksalnie ma ona już za sobą okres ponad stuletniego istnienia. Niektórzy twierdzą, że śmiało można o niej mówić w kategorii "Niekonwencjonalnego systemu kanalizacji" (książka autorstwa Marka Kalenika) inni z kolei mnożą jej wady i zalety, toczą dyskusje w kręgach naukowych oraz z upływem lat, starają się udoskonalać pierwowzory pionierskich konstruktorów.

 
Ten straszny gaz łupkowy PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2012 07:47

Operatorzy maszyn na wiertni w Lubocinie. Arch. PGNiGDruga Norwegia! Nieprawda – przyszły bantustan! Gaz łupkowy zaczyna dzielić społeczeństwo. Ile jest prawdy w pogłoskach o szkodliwości jego wydobywania? Spróbujmy spojrzeć na rzecz okiem geologa.

 
Szukamy redaktorów! PDF Drukuj Email
poniedziałek, 16 stycznia 2012 11:10


 W związku z rozwojem portalu inzyniersrodowiska.pl poszukujemy redaktora/redaktorów oraz moderatorów forum. Szukamy studentów inżynierii środowiska, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą oraz poszerzać obecnie posiadaną. Szukamy osób, które chcą się rozwijać oraz chcą móc wykazać się swoją działalnością poza uczelnianą. Nowych pozycji w CV nigdy za wiele ;-).

 
Rury bez lodu - zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2011 14:51

Zestaw przeciwoblodzeniowy firmy Armacell pozwala zapobiec zamarzaniu wody wewnątrz rur instalacji. Składa się on z kabla grzewczego, przewodu zasilającego oraz czujnika temperatury wyposażonego we włącznik.

 
Co trzeci budynek w Polsce ociepla się bez gwarancji producenta systemu ociepleń PDF Drukuj Email
poniedziałek, 12 grudnia 2011 14:50

Badanie TNS Pentor Poznań: Na 32 proc. ocieplonych ścian instaluje się materiały różnych marek i producentów.

Tylko w 68 proc. przypadków wykonawcy stosują do termoizolacji ścian zewnętrznych kompletne systemy ociepleń jednej marki. 32 proc. prac ociepleniowych odbywa się z wykorzystaniem elementów składowych ocieplenia różnych marek czy producentów – wynika z pierwszej edycji badania TNS Pentor Poznań „Rynek ociepleń budynków w Polsce”.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

LogowanieLosowe Ciekawostki

Sztuczne wyspy na Bałtyku?

Za kilka lat Polska może się stać potentatem w produkcji energii z morskich farm wiatrowych zbudowanych na Bałtyku. W Ministerstwie Infrastruktury trwają procedury związane ze wskazaniami lokalizacyjnymi dotyczącymi takich inwestycji.

PGE Energia Odnawialna ma zamiar wystąpić do Ministerstwa Infrastruktury z wnioskiem o zgodę na lokalizację trzech sztucznych wysp na Morzu Bałtyckim, gdzie mogłyby powstać farmy wiatrowe o mocy ponad 3 tys. MW. To tyle, ile mocy ma posiadać pierwsza polska elektrownia jądrowa. Jeden wiatrak ma moc około 2-3 MW. To znaczy, że takich elektrowni powinno powstać około tysiąca.


Więcej …

Najpopularniejsze

Swoją karierę wiążesz z:
 

Dział Studentów

Społeczność

Inżynieria

Budownictwo Ekologiczne

Prawo

Oprogramowanie

Ostatnie Komentarze

 • Ciekawe informacje. Więcej na ten temat można znal... Więcej...
  Przez user15
 • Kulka jesteś na dziennych czy zaocznych studiach i... Więcej...
  Przez Filip
 • Ja tu w ogóle nie widzę progów dla Śląskiej, więc... Więcej...
  Przez Administrator
 • Ciekawe, że próg na budownictwo na Pol Śl wynosił ... Więcej...
  Przez kulka
 • W Polsce działa kilka zakładów wykorzystującyc h g... Więcej...
  Przez Fortos

Najlepsi Komentujący

Ostatnio Zarejestrowani